Találkozó:
Felső-Majláth, 15-ös buszvégállomás, 8:10-ig. Utazás Ómassáig a 8:15-kor induló busszal.
A Gyalogtúra útvonala:
Ómassa → Meteor-forrás → Kapu-bérc → Nyír-kő → Bánkút → Faktor-rét → Nagymező → Csipkéskút → Ómassa
Érkezés:
Ómassáról 15-ös busszal utazunk haza. Érkezés Miskolcra várhatóan 16:00 óráig.
Leírás:
A Kapu-bércről és a Nyír-kőről is szép kilátás nyílik északra, a Dédesi-vár felé. Kellemetlen idő esetén a túrát Faktor-rét és Nagymező kihagyásával rövidíthetjük, ez esetben előfordulhat, hogy Bánkúton a síházban ebédelünk.