A túra útvonala pár szirtet is érint, ahol szép kilátás vár minket. Felkeresünk több forrást, valamint az odvas-kői barlanglakást. Majd Szentlélektől kerülünk még egyet, mielőtt Ómassára érnénk. A túra jelentős szintemelkedéssel bír, de lefelé is megyünk bőven, inkább hullámzó jellegű.
A túra során a kódgyűjtők számos barlang, szirt és forrás kódját is feljegyezhetik!.
„A túra nem 15 óráig tart, hanem a célpontba érkezésig!”