Találkozó:
Miskolc, Felső-Majláth végállomáson 07:20 percig. A 07:25-kor induló 15-ös busszal megyünk Ómassára.
A Gyalogtúra útvonala:
Ómassa → Szentlélek → Látó-kövek → Csondró-völgy → Mályinka → Dédestapolcsány → Lázbérci-víztároló
Érkezés:
A Dédestapolcsányból 15:09-kor induló busszal Kazincbarcikára, majd a 16 órási busszal Miskolcra (16:47)
Leírás:
A túra jelzett, de néhol nehezen járható útvonalakon közlekedik, ahol kidőlt fákra és sárra is készülhetünk.