Soós Feri bácsi egyik kedvenc helye a Kőlyuk-barlangok, én is jártam vele ott, és az első hivatalos túrámat ide vezettem az iránta érzett tiszteletem jeléül.
Kő-lyuk: Régészeti jelentőségű, 1982 óta fokozottan védett barlang a Bükk-hegységben. A Kis-fennsíkon, a Kőlyuk-Galya DK-i lejtőjén, 441 m tszf magasságban, egy sziklafal tövében nyíló barlang hazánk egyik legérdekesebb, még számos titkot rejtő kultúrtörténeti értéke. A triász időszaki mészkőben kialakult inaktív forrásbarlangot az előtérben, 1944-ben végzett ásatás során tárták fel. A 484 m összhosszúságban ismert, változatos formájú cseppkövekkel és montmilchhel díszített elágazó járatait, két nagyméretű és több kisebb terem köti össze. Kitöltéséből a bronzkori kultúra gazdag leletanyaga, valamint számos barlangi medvekoponya került elő. A helyet feltehetően a kőkorban élt ember kultikus célokra használta. A lezárt barlang alapfelszerelésben, csak engedéllyel látogatható.
Csókási-víznyelőbarlang. Az inaktív, 15 méter mély víznyelőtölcsér alján nyíló barlang teljes hossza 80 méter. Lejtős járata kényelmesen járható, de a bejárat 2 m-es függőleges szakaszába célszerű kapaszkodókötelet berakni. A hajdani vízvezető folyosóban oldásformák, szép cseppkőlefolyások és felharapózó vakkürtők láthatók, amelyekben helyenként denevérek is megfigyelhetők.